Sunday, September 13, 2009

Toorjuustukook valge šokolaadiga


Põhi:
200g Digestive küpsiseid
50g võid

Kate:
200g valget šokolaadi
400g maitsestamata toorjuustu
2dl hapukoort
2 muna
1tl vanillisuhkrut

Kaunistuseks:
Värskeid (või ka külmutatud) marju
(Samuti võib peale riivida šokolaadi)

Sega purustatud küpsised sulatatud võiga ühtlaseks massiks ning suru küpsetusvormi põhja.
Katte jaoks sega toorjuust hapukoore, munade, vanillisuhkru ja sulatatud šokolaadiga. Vala segu põhjale.
Küpseta 160 kraadi juures 1 h.
Jahuta ning kõige parem on kui kook mõned tunnid külmkapis seisab.
Kaunista marjadega.

Valge šokolaadi armastajatele tõeliselt mõnus kook. Hästi toitev, aga värsked marjad (mustikad ja jõhvikad sobivad suurepäraselt!) tasakaalustavad seda. Järgmine kord tahaks proovida ka katte sisse marju segada.

Tuesday, September 1, 2009

Nostalgilised hetked


Ehk kui tahaks midagi magusat, aga kapid kommidest-šokolaadist lagedad, siis suhkrut vast ometi on!

VAJA LÄHEB:
u 1 klaas suhkrut
rosinaid

VALMISTAMINE:
Vala klaas suhkrut kaussi või kastrulisse ja kuumuta keskmisel kuumusel aegajalt segades. Vahepeal pane kapile või ahjuplaadile (olenevalt sellest, mis kuuma kannatab) valmis küpsetuspaber. Mina panin kapi peale ja moodustasin seejärel paberile rosinatest kolm pikka triipu.

Kui hakkad tundma vähesel määral magusat lõhna ja segades altpoolt juba vedelat karamelli näha on, siis võib kuumust juurde lisada, kuid nüüd peab juba pidevalt segama. Ära seejuures aga väga hoogu mine, et karamelli liialt kausi külgedele laiali ei jääks:)
Kui kogu segu on ühtlaselt sulanud ja võtnud tumepruuni värvuse, vala see pideva joana ja suhteliselt kiiresti küpsetuspaberile. Võib teha ka väiksemaid törtsusid või lusikaga tõsta, aga sellega ei tohiks väga kaua aega kulutada, sest karamell tahkub kiiresti.

Mina panin lisaks veel mõnedesse kohtadesse rosinaid peale ja juba mõne minuti pärast võis otsast murdma hakata:)

Maitseb nagu vana hea kukekomm:)

Monday, August 31, 2009

Ploomi-plaadikook

Pereköögi kokaraamt lk 411
(vt. pilti ka sealt)

Valmistusaeg:
20min + 50min ahjus

Põhi: 300g võid
(mina kasutasin 175g)
3dl suhkrut
4 muna
6sl hapukoort
7dl jahu
2tl küpsetuspulbrit

Kate: 1 kg ploome
3-4sl fariinsuhkrut

Serveerimiseks: vahukoort, vanillijäätist

Vahusta toasoe või suhkruga, lisa vahustamist jätkates ükshaaval munad. Sega hulka hapukoor ja küpsetuspulbri-jahusegu. Laota tainas küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Lõika ploomid pooleks, puhasta kividest ja lao tainapõhjale. Puista üle fariinsuhkruga ning küpseta 175C juures 50 min.

Minul ei olnud rohkem ploome, aga kui neid on vabalt käes, siis laduda peale julgelt, tuleb mahlasem, aga on tõesti superhea ja mahlane kook!!!


Heli kapsapirukas ehk kui kapsast on liiga palju

Pereköögi kokaraamat lk 337

8-10 inimesele
valmistusaeg: 1 tund+30 min ahjus

Tainas: 6 dl nisujahu
200g võid
200g hapukoort
2 muna
0,5tl soola
0,5tl soodat

Kapsatäidis: 1 keskmine kapsapea
150g võid
3 keedetud muna
1 sl soola
1,5tl suhkrut
0,5tl musta pipart
(200g sinki)

(Tuunikala täidis: 2 tuunikala konservi vees, 2 tuunikala konservi õlis, 4 keedetud muna, tilli)

Määrimiseks: 1 muna

Sõelu jahu kaussi, puista hulka sooda ja sool. Tee jahukuhja keskele süvend, tõsta sinna munarebu ja hapukoor ning tükelda peale või. Haki kõik noaga segi ja sõtku seejärel taignaks. Lase vähemalt 30min külmas seista. Võta tainas külmast ja jaga kaheks ning rulli ristkülikud.

Täidise valmistamiseks lõika kapsas peenikesteks ribadeks, pane potti ning hauta vähese veega 30 min. Lisa või, hakitud munad ning maitseained (ka sink, kel soov mehisema piruka järele).

(Tuunikalatäidise saad, kui segad kalakonservid hakitud munaga ja lisad maitseks tilli)

Kata ahjuplaat küpsetuspaberiga ning tõsta taignarulli abil plaadile üks taignaristkülikutest. Laota peale täidis ja kata teise taigna poolega. Määri pirukas munaga ning torka kahvliga mõned augud sisse. Küpseta 220C juures 30 min.

Esimesel korral tegin piruka suure ahjuplaadiga, siis jäi see liistakam, teisel korral kasutasin väiksemat ahjuplaati ja sain koheva piruka.

Porgandikook


Kaua oodatud, kaunikene...
Teisi sõnu kahe kook, nagu mina seda nimetan ;)

2 muna
2 klaasi suhkrut
2 klaasi riivitud toorest porgandit
2 klaasi jahu
2 tl küpsetuspulbrit

Glasuur: 3 sl võid, 2sl suhkrut, 1 sl kakaod, 6 sl hapukoort

Riivitud porgand segada suhkruga ja lasta 15 min seista. Siis lisada ükshaaval munad. Segada omavahel jahu ja küpsetuspulber ning lisada taignale. Taigen valada vormi, küpsetada ca 30 min 200C juures. Katsu koogi valmidust hambatikuga. Peale teha glasuur, mis valada kuumale koogile ja jätta jahtuma. Mina olen mõne aja möödudes koogi külmkappi pannud.

Glasuur: sulata kastrulis või, lisa suhkur ja kakao, lase segu keema, siis lisa hapukoor ja kuumutada, kuni segu on potis klaasja läikeline. Maitse vahepeal, vajadusel lisa komponente maitse järgi. Olen glasuuri hakanud tegema 15 min enne koogi valmimist.

Naudi külmana!

Õuna-kaneeli saiavorm


Võileivatordis kasutamata jäänud saiast saab mõnusa saiavormi:

2 suure vormisaia koorikud (loomulikult võib kasutada ka lihtsalt tavalist saia)
umbes pool kilo õunu
6 spl suhkrut
4 muna
1,5 l piima
kaneeli
suhkrut

Vormi asetada kihiti sai ja õunaviilud, millele raputada suhkrut ja kaneeli. Antud kogusest tuli minul 3 saia ja 2 õuna kihti (päris suurde ahjuvormi). Viimaseks kihiks jätsin saia. Siis tuleks vorm üle kallata piima-muna-suhkru seguga nii, et enamus vormist oleks segu sees. 1,5 l piima kohta läheb umbes 4 muna ja 6 supilusikatäit suhkrut. Pealmist kihti võib pisut võiga määrida ja siis suhkrut ja kaneeli peale raputada. Küpsetada 200 kraadi juures 40 minutit kaane all ja veel umbes 15 kaaneta, et pealt mõnusalt krõbedaks läheks.

Õunad võib soovi korral asendada ka õunamoosiga, aga värskete õuntega on vorm mahedam ja mitte nii magus.

Thursday, August 27, 2009

Tomatisupp pasta ja basiilikuga


Vaja läheb:

800g purustatud konserv- või värskeid tomateid
2 sl oliiviõli
1 sibul (hakitud)
2 küüslaugu küünt
1 väike paprika
1 l köögiviljapuljongit
2 sl tomatipüreed
1 sl suhkrut
0,5 dl basiilikulehti
2,5 dl teokarbipasta või sarvekesi

Valmistamine:
Keeda pasta rohkes soolaga maitsestatud vees al dente ehk peaaegu pehmeks. Samal ajal kuumuta peenestatud sibulat, küüslauku ja paprikat paksupõhjalises kastrulis õlis. Lisa tomatikonservid ja -püree, kuubikutest valmistatud puljong ning suhkur. Keeda 5–10 minutit kaane all, vajadusel maitsesta soola ja pipraga.
Rebi hulka basiilikulehed (mõned jäta kaunistuseks). Soovi korral püreesta supp saumikseriga. Nõruta pasta ja sega ülejäänud supi hulka. Kuumuta kõik koos veel kord läbi ja serveeri kohe. Kaunista värskete basiilikulehtedega.

Muidu on maitse väga hea, aga meessoost sööjate jaoks sobib väga hästi sinna sisse näiteks pruunistatud hakkliha või keedetud liha kuubikud.

Ja PS! Koguseliselt tuleb seda päris palju. Me sõime kolm päeva, seega võib kõike poole vähem võtta, eriti veel kahele inimesele süüa tehes:)

Jätku!

Wednesday, August 26, 2009

Kartulivorm juustuga


Hea ja lihtne:

Umbes 1kg kartuleid
200g juustu
2 muna
500ml piima
80g võid
küüslauku
soola
pipart

Viiluta kartul õhukesteks viiludeks ja aseta suurde kaussi. Riivi juust ja sega umbes pool sellest kartulite hulka. Lisa segule munad ja lõpuks piim (mina paneks natukene vähem piima). Lisada maitseained ja küüslauk (retsept pakub, et küüslaugu ja võiga määrida ahjuvorm, kuid mina eelistasin kaks küünt kogu segu sisse purustada). Määrida ahjuvorm võiga. Valada segu vormi, katta pealt ülejäänud riivjuustuga ja asetada kõige peale võitükid. Küpsetada 200C ahjus ca 50 min, kuniks vorm on pealt krõbe ja kuldpruun. (pilt on tehtud teise päeva soojendatud vormist, seega pealt tumedam, kui esialgne) Ahjust vormi välja võttes lase sellel ca 5 min jahtuda ja taheneda.

Mina lisasin konservliha, et oleks mehisem toidukord. Samuti võib lisada vorsti, sinki jne...

Head isu!!!

Monday, August 24, 2009

Pelkuvorm II

Eile tegime veel lihtsamat varianti:) Tervislik veel pealekauba.
Pilt jäi tegemata, sest kõht oli liiga tühi. Kui järgmine kord sama retsept välja kukub, siis teen pilti ka:)

Vaja läheb:
400 g pelmeene
1 pakk külmutatud aedviljasegu (Mehhiko segu)
maitseained
riivitud või viilutatud juust

Valmistamine:
Keeda pelkud potis soolaga maitsestatud vees poolvalmis. Vala juurikatesegu vormi ja lisa veidi vett (võib kasutada ka puljongit, siis ei pea aedvilju eriti maitsestama), maitsesta pealt näiteks soola, basiiliku ja küüslaugupipraga. Võta pelmeenid potist ja aseta tiheda kihina aedviljade peale. Pista 200 kraadisesse ahju ja küpseta u 30 min või kuni pelmeenid lähevad pealt helepruuniks. Seejärel pane peale juust ja küpseta veel u 10 minutit.

Sama hästi võiks ju panna pelmeenid alla ja aedviljad peale ning sarnaselt esimese retseptiga valada peale piima ja muna segu, et pelmeenid algul vedelikus oleks ja et vorm hiljem koos seisaks. Mina tahtsin aga seekord, et aedvili vees hauduks, sest kogemata olin just telekast näinud Dieedidoktorit, kus näitas 110 kilose naise toitumisharjumusi ja igapäevast toiduvalikut. Ja ausalt tuli tahtmine veidi tervislikumalt süüa teha:)

Ühesõnaga kõik põnevad katsetused soovitan siia blogisse kirja panna.
Sest kunagi tuleb hetk, kus tahaks kiiresti süüa teha, aga ideed pole;) Siis on hea, kui on olemas sellised lihtsad retseptid, mis mõtte liikuma panevad.

Pelkuvorm I

Vaja läheb:

400-500g pelmeene (oleneb ahjuvormi suurusest)
3-4 muna
200-300 ml piima
1 paprika
1 väike sibul (punane)
1-2 tomatit
juustu (riivitult või õhukeste viiludena)
maitseained - sool, pipar, basiilik

Valmistamine:
Pane külmutatud pelmeenid ahjuvormi. lõika parika ja sibul väikesteks kuubikuteks ja laota ühtlaselt pelmeenide vahele. Viiluta tomat(id) ja aseta kihina pelmeenide peale. Klopi munad piimaga läbi (soovi korral võib lisada paar supilusikatäit hapukoort. Ma ei tea, algses retseptis oli, aga ma ei pannud ja kõlbas süüa küll), maitsesta ja kalla vormi. Segu peab katma pelmeenid. Küpseta ahjus 200 kraadi juures u 30 min või kuni vedelik on hüübinud. Lisa juust ja küpseta veel u 10 min (vastavalt sellele, kas tahad krõmpsu juustukoorikut või lihtsalt sulanud juustukihti)

Kui tavalisest pelmeenide praadimisest juba villand saab, siis pelkuvorm on heaks vahelduseks. Lihtne ka:)

Tuesday, August 18, 2009

Kohupiimakook

PÕHI:
100 g võid või margariini
2 dl nisujahu
1 munakollane
3 sl suhkrut
0,25 tl soola

TÄIDIS:
3 munakollast
2 dl suhkrut
2 tl vanilliinsuhkrut
400 g kohupiima
200 g hapukoort
3 sl nisujahu
4 munavalget

Haki või jahuga segamini. Lisa munakollane, sool ja suhkur ning sega tainaks. Minul jäi nii pisut liiga kuiv ja lisasin hästi natuke vett. Vajuta tainas küpsetusvormi põhja ning äärtele.
Täidise jaoks vahusta munakollased suhkru ja vanilliinsuhkruga. Sega hulka kohupiim, hapukoor ja nisujahu. Lõpuks sega ettevaatlikult hulka kõvaks vahuks vahustatud munavalged.
Kalla täidis põhjale ning küpseta 200 kraadi juures 30-40 minutit, kuni kook muutub kuldkollaseks.
Minu ahju puhul ei saanud aga kook selle ajaga seest valmis ja seega järelküpsetasin 150 kraadi juures veel umbes 15 minutit.

Maitsev õhulise täidisega kook, mis on üpris magus ja jahtunult pisut tahkem ja veel maitsvam.

Tikrikook


TAINAS:
200 g hapukoort
300 g jahu
250 g võid
(mina lisasin natuke suhkrut)

TÄIDIS:
~1 l tikreid
peale raputamiseks kaneeli ja (fariini)suhkrut
(riivsaia jätsin mina retseptist ära)

Haki jahu võiga segamini, lisa hapukoor ning sega ühtlaseks tainaks. Mina veel lisasin pisut suhkrut - seega tegin magusa muretaina. Aseta pooleks tunniks külma.
Rulli pool tainast põhjaks, aseta peale tikrid. Raputa üle suhkru, kaneeli (ja riivsaiaga). Teine pool tainast rulli katteks peale.
Torka kahvliga kattele auke sisse (nii tulevad koogile ilusad "pisarad" peale) ja määri munaga.
Küpseta 200 kraadi juures 25 minutit.

Minu meelest oli kook jahtunult pisut mõnusam, aga ka soojalt maitsev.
Kui tundub liiga magus, siis võib muretainasse jätta suhkru panemata, aga hapukate tikritega sobis magus muretainas päris hästi.

Wednesday, August 5, 2009

Gustavi präänikud


Minu ja nii mõnegi teise vaieldamatud lemmikud - petukad kaerahelbeküpsised :)

200 g võid
2 dl suhkrut
2 muna
4 dl nisujahu
0,5 tl küpsetuspulbrit
4 dl rosinaid
veeretamiseks 3 dl jämedaid kaerahelbeid

Vahusta toasoe või suhkruga ning lisa vahustamist jätkates ükshaaval munad. Sega hulka ka küpsetuspulbriga segatud jahu ja rosinad. Tõsta kahe lusika abil tainakuhjakesed kaerahelvestesse, veereta seal üht- ja teistpidi. Vormi väikesteks pallideks. Lao need küpsetuspaberiga kaetud või määritud ahjuplaadile, jättes vahed vahele, ning vajuta lamedamaks. Küpseta 200 kraadi juures 15-20 minutit ehk kuni präänikud on kuldkollased.

PS! Kiirkaerahelveses veeretades ei tule küpsised nii ilusad ja head. Mina kasutan jämedaid röstitud kaerahelbeid ja panen rosinaid pisut rohkem. Muide, ühel korral leotasin rosinaid VanaTallinnas (võib ka rummirosinaid teha) ;) Maitse liiga tugev ei olnud, aga ahjust võttes lõhnasid küll jumalikult :)

Kookosunelmad


200g võid
1,5 dl suhkrut
1 tl vanillsuhkrut
2,5 dl riivitud kookost (kookoshelbed)
3 tl küpsetuspulbrit
5 dl nisujahu
(kui taigen jääb liialt mure, võib lisada ühe muna)

Vahusta toasoe või tavalise ja vanillsuhkruga. Ühenda jahu, kookos ja küpsetuspulber, sega võivahu hulka. Lase tainal pool tundi külmas seista. Seejärel veereta tainast peopesas kuulikesed. Lao need küpsetuspaberiga kaetud plaadile ja küpseta 150 kraadi juures 15 minutit.

Kõige maitsvamad on nad soojalt, sest jahtudes võivad küpsised kookosega liialdades kibedaks minna.

Piparmündi-jäätee


5 värsket piparmündivart või 4 kotikest piparmünditeed
5 dl keeva vett
2 tl suhkrut
ohtralt jääkuubikuid

Kaunistuseks piparmündilehti ja sidruniviile

Vala keev vesi kannu pandud piparmündiokstele või teepakikestele. Lase tõmmata soovitavalt seni, kuni vesi on jahtunud. Eemalda piparmündioksad või teepakid ning sega hulka suhkur (võib olla ka fariinsuhkur. Maitse on kohe palju huvitavam). Vala jahtunud tee jäätükkidega täidetud kannu, termosesse või klaasidesse. Kaunista.

Lihtsuses peitub geniaalsus:)

Juustuküpsised

200g riivitud juustu
200g võid
300g jahu
1 muna
pipart
soola

Segada koostisained taignaks ja asetada 2 tunniks külmkappi. Seejärel vormida taignast kangid ja küpsetada 180-200 kraadises ahjus, kuni küpsised on pealt ilusad helepruunid.

Head lihtsad küpsised, mis maitsevad hästi nii õlle kui piimaga :)

Otsa ainult saavad väga ruttu. Head isu!

Friday, July 24, 2009

Saiavorm kirssidega


Mitte see kõige tavalisem saiavormi retsept:)

Koostis:

600 g kirsse
3 dl piima
6 viilu saia
100 g võid
2 dl suhkrut
1 sl jahvatatud kaneeli
5 muna
sidrunit- 1 tl riivitud koort
1 tl vanillisuhkrut

Valmistamine:
Eemalda kirsikivid, kui sa just ei kasuta näiteks Selveri kivideta kirsikompotti:) Kuumuta piim keemiseni. Murenda saiaviilud kaussi, vala kuum piim peale. Hõõru või, suhkur ja kaneel kohevaks vahuks. Eralda munavalged munakollastest. Klopi munakollased margariinivahu hulka. Maitsesta sidrunikoorega. Klopi munavalged kõvaks vahuks. Maitsesta vanillsuhkruga. Sega munakollasevaht piima-saiaseguga ja lisa kirsid. Sega ettevaatlikult juurde munavalgevaht. Kalla segu võitatud ahjuvormi.
Küpseta 200kraadises ahjus umbes 45 minutit. Valmis saiavormile puista peale tuhksuhkrut.
Serveeri vanillikastmega või piimaga.

Peale ahjust võtmist võiks lasta veidi jahtuda.
Aga üldiselt head isu, kas kuumalt või külmalt!

Wednesday, July 8, 2009

Juustupirukas

Ilma põhjata juustupirukas sobib hästi suupisteks veini kõrvale, kaasavõtmiseks piknikule või suvisele väljasõidule. Kõige maitsvam on see muidugi värskelt küpsetatuna. Soovi korral lisa hulka singi- või paprikatükikesi.

VAJA LÄHEB:
300 g kodujuustu
4 sl hapukoort
3 muna
6 sl nisujahu
100 g (sulatatud) võid
250 g riivjuustu
sool
maitseained (näit basiilik, sidruni või küüslaugupipar, paprikapulber jne)

Kuumuta ahi 200°C-ni. Sulata või ja lisa ülejäänud ained. Viimasena sega juurde enamik juustust ( jäta pisut pealeraputamiseks ). Kalla tainas küpsetuspaberiga kaetud 24-26 cm läbimõõduga lahtikäivasse koogivormi. Puista peale allesjäänud juust. Küpseta ahjus 200°C juures 30 minutit või kuni kook on pealt kaunilt kuldkollane.


PS! Väga edukalt saab taina valmistada ka õliga. Kuna ma olen hoolas kalorilugeja, siis kodujuustu valisin ekstralahja ja juust ei olnud ka mitte kõige rasvasem. Aga maitsev oli sellegipoolest:) Sinna siise võib põnevuse tekitamiseks lisada nii hapukurki, seeni, sinki kui paprikat. Vali ise.

Mina lisasin praetud ja maitsestatud hakkliha, kapis üksi konutava juustuvorsti tükikesi, poole paprika kuubikud ja peale panin tomativiilud. Ja juust kõige peale. Küsige Aivari käest, kuidas maitses;)

Õhuline kohupiimavorm


VAJA LÄHEB:
250 g kohupiima
6 tk muna
1,5 dl suhkrut
ühe sidruni riivitud koor (sidruni- või apelsinimahl
sobib ka väga hästi)


Kuumuta ahi 180°C-ni. Eralda munakollased -valgetest. Vahusta munakollased, 1 dl suhkrut ja sidrunikoor. Lisa kohupiim. Vahusta munavalged tugevaks vahuks. Vahustamise lõpupoole lisa ülejäänud suhkur. Sega vaht õrnalt kohupiimamassi hulka. Vala segu võitatud ahjuvormi ja küpseta 25 minutit.


Kusjuures: eriti keeruline on leida poest täiesti tavalist kohupiima:)

Kindlasti ole väga hoolikas, et munavalge kohupiimamassi hulka segamisel korralikult põhjast läbi käid, sest munakollase-kohupiimasegu kipub kiirelt põhja tagasi valguma.

Maitseb hästi rabarberikisselliga näiteks;)

Algus

Nonii!
Saime siis pika viitega lõpuks ka esimese retsepti üles:)
Ega pikka juttu polegi - kui vanasti vahetasid meie emad ja vanaemad oma paberkujul retseptiraamatuid, siis meie oleme tänapäevasemad infoajastu naised. Idee poolest võiks siia siis ajapikku koguneda retsepte ja soovitusi kõikvõimalikest valgkondadest. Täiendusi ja kommentaare ja nippe on ju alati vaja. Kõik meist ei ole kööki imenaisteks sündinud:)

Kui sul on mõni hea maitsev retsept, mida tahad teistegagi jagada, siis see koht on just sinu jaoks.
Saada minu hotmaili postkasti oma meiliaadress, et saaksin sind moderatoriks lisada ja seejärel anna ainult tuld:)

Keefiritaignaga rabarberikook


Lihtsa keefiritainaga valmistatud plaadikook on tervislik, mahlane ja maitsev. Mida rohkem rabarbereid koogile lisad, seda maitsvam see tuleb. Rabarberid vajuvad ahjus küpsedes koogi sisse.

VAJA LÄHEB:
3 muna
1,5 dl suhkrut
2 dl keefirit
4 dl nisujahu
0,5 tl söögisoodat
2 tl küpsetuspulbrit
1 dl õli

2-3 vart rabarbereid
suhkrut
kaneeli

Vahusta munad suhkruga. Sõelu hulka küpsetuspulbri ja söögisoodaga segatud nisujahu. Lisa õli ja keefir, sega ühtlaseks tainaks. Vala küpsetuspaberiga (sobib ka või või margariiniga määritud ja jahuga üleriputatud pann) kaetud ahjuplaadile. Puista peale rohkelt tükeldatud rabarbereid, raputa üle suhkru ja kaneeliga (kogus vali vastavalt sellele, kui palju rabarbereid panid).

Küpseta 175° juures 40 minutit või kuni kook on küps. Täpsem aeg sõltub sellest, kui suurt ahjuplaati kasutad. Lõika jahtunult ruutudeks.

Mina oma kõige tavalisema ahjuplaadi peale olen teinud kahekordse portsu, siis jääb kook parajalt kõrge. Eriti hea ja õhuline tuleb muidugi kodustest munadest.

Ja ole siis soodaga mõõdukas, sest keefir võimendab selle maitset eriti:)

Head isu!